Worki na śmieci

Worki na śmieci z naszej oferty wykonane są z grubej folii LDPE i cieńszej HDPE. Dostępne są w różnych kolorach oraz we wszystkich popularnych pojemnościach. Przydadzą się w każdym domu, hotelu czy przedsiębiorstwie. Na naszej liście znajdziesz worki na śmieci między innymi od marki Paclan, Jan Niezbędny czy Grosik. Przy zakupie, zwróć uwagę na kolor, pojemność, sposób wiązania i przeznaczenie worków na odpady.

Show Filters

Wyświetlanie 1–36 z 53 wyników

Show Filters

Wyświetlanie 1–36 z 53 wyników

Rodzaje worków na śmieci 

W naszej ofercie znajdziesz kilka rodzajów worków na śmieci. Każdy z nich różni się:

  • kolorem, dostępne są: czarne, żółte, zielone, niebieskie, brązowe, fioletowe
  • pojemnością, dostępne są: 10L, 12L, 20L, 35L, 40L, 60L, 70L, 80L 120L, 150L, 160L 240L, 300L
  • sposobem wiązania, dostępne są: wiązane na taśmy , uszy, proste worki bez dodatkowego wiązania
  • przeznaczeniem, dostępne są: uniwersalne, do segregacji, na odpady biodegradowalne, łazienkowe, na gruz.

Każdy z nich jest elastyczny, odporny i wytrzymały. Worki wykonane z grubszej folii LDPE są mocniejsze i powinny wytrzymać większy ciężar, w porównaniu do worków wykonanych z cieńszej folii HDPE, które sprawdzą się idealnie w przestrzeniach biurowych.

Worki na odpady i ich pojemności

W każdym gospodarstwie domowym znajdziesz kosz na śmieci w kuchni lub w łazience. Ich rozmiar powinien być dopasowany do wielkości kubła na śmieci. W przypadku koszy łazienkowych i tych biurowych najlepiej sprawdzą się worki na śmieci 10l i 12l te wykonane z folii HDPE. Do standardowych koszy używanych w mieszkaniu, pasować będą worki na odpady o pojemności 35l i 60l. W domach jednorodzinnych idealnie sprawdzą się worki 80l, 120l i 240l. Są mocniejsze, wykonane z folii LDPE i sprawdzą się na duże kubły.

Worki do segregacji – jak segregować odpady

Aktualne przepisy dotyczące ochrony środowiska spowodowały wniesienie rozporządzeń dotyczących segregacji śmieci. W naszej ofercie znajdziecie specjalne worki do segregacji odpadów, które dostępne są w 4 kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym. Worki mają ułatwić sortowanie śmieci ze względu na tworzywo z jakiego zostały wyprodukowane. 

  • Najczęściej przez nas używane i najbardziej popularne są worki kolorze czarnym, które przeznaczane są na odpady niesegregowane. 
  • Zielone na szkło kolorowe i białe
  • Niebieskie na papier i tekture
  • Żółte na tworzywa sztuczne, metal, tekstylia
  • Brązowe na odpady zielone i ulegające biodegradacji.

Przeprowadzka – worki na śmieci

Zmieniasz mieszkanie lub przenosisz się do innego miasta. Czeka Cię przeprowadzka, co oznacza mnóstwo przygotowań. A może po prostu robisz porządki i zastanawiasz się jak zabezpieczyć swoje rzeczy przed kurzem i wilgocią. Nie ma nic prostszego niż użycie worków na śmieci. W mniejsze możesz zapakować buty, zaś większe worki możesz wykorzystać jako pokrowiec na ubrania.

Worki na odpady bio

Worki na odpady bio najczęściej wykonane są ze skrobi kukurydzianej lub papieru. Wrzucisz do nich między innymi skorupki jaj, obierki z warzyw i owoców. Worki nadają się do kompostowania w warunkach domowych i przemysłowych. W naszej ofercie znajdziesz worki biodegradowalne wykonane z papieru o pojemności 10l oraz wykonane ze skrobi kukurydzianej o pojemności 12l. Oba warianty są idealne na małe kosze, które stawiamy najczęściej w kuchni.